Případová studie

Prodej bytu - Zličín

Podíváme se, jak jednoduchými ověřenými kroky se dá prodat rychleji a dráž.

,,Výborná spolupráce. Snaží se Vám vyjít maximálně vstříc. Prodej nemovitosti byl rychle vyřešen. Své práci nejen rozumí, ale při jednání s ní vidíte, že jí také baví. Svoji práci bere jako službu nám klientům. Za mě „výborná s hvězdičkou“👍😉¨

JUDr. Jiří Vaníček       19. dubna 2022

,,S paní Panochovou jsme řešili koupi bytu prostřednictví její realitní kanceláře a vzhledem k tomu, že jsme již jednali s několika realitními makléřkami, můžeme dobře ocenit její odborné i lidské kvality a z toho vyplývající naši maximální spokojenost👏👏. Celý obchod proběhl s pomocí paní Panochové hladce a bez komplikací. Její služby velmi doporučujeme. Tuto naší zkušenost budeme rádi a nezištně předávat a šířit v naší sociální bublině. Přejeme paní Panochové mnoho nových klientů. O tom, že budou spokojení jako my, nepochybujeme.“
 
Zdeněk Bernard       2. května 2022
Předání nemovitosti

V této studii si srovnáme na konkrétním případě prodej, který se nejprve majitel pokoušel realizovat sám, společně se dvěma realitními kancelářemi, s výsledkem mého pojetí.

Tento úžasný byt se prodával již několik měsíců a to ještě v době, malé nabídky nemovitostí a ceny nemovitostí dosahovaly vrcholu. Vzhledem k tomu, že nabídka byla již několik měsíců neúspěšně v nabídce, rozhodla jsem se ji nechat odejít na pár týdnů do zapomnění. V tomto případě to bylo zapotřebí. Pokud chci zájemce zaujmout, tak aby se nemovitost dobře prodala, nepodceňuji žádný detail. Ani to, že předešlá propagace nevypadala obzvlášť lákavě.

Někteří prodávající si myslí, čím více inzerátů a realitních kanceláří tím více zájemců. Opak je bohužel pravdou. Nabídka je duplicitně v inzerci, mnohdy bohužel s odlišnými informacemi a zájemce pak neví, jestli má byt 39 m2, nebo tedy 45 m2, v jakém je doopravdy poschodí… no, prostě to nevyvolává žádné nadšení se jít na nemovitost podívat, spíše pochybnosti o dané nabídce. Koupili byste si ojetý automobil, který by měl více inzerátů s rozdílnými informacemi a z fotek byste si představu o tom, jak celé auto vypadá, nic moc neudělali? Protože na fotce není auto celé vyfocené, vnitřní fotky automobilu jsou tmavé, že těžko poznáte, jak jsou vnitřky opotřebované. Najdete jinou relevantnější nabídku, začtete se do informací, inzerát je jen jeden a fotografie jsou světlé, barevné a automobil vypadá opravdu dobře. Na starou nabídku zapomenete a začnete spíše řešit, aby vám tahle nabídka neutekla.

Kvalitní nabídka vzniká tam, kde dokážete vyvolat zájem jejích návštěvníků. Mně se to zdá po těch letech, vlastně strašně jednoduché. Tím že, mám za sebou tisíce prohlídek se zájemci na různých nemovitostech, vím, co zájemci často řeší, o co mají větší zájem atd. Nahlížím tedy na realizaci propagace nemovitosti z pohledu kupujících a vytvářím strategický scénář videoprhlídky, abych vyzdvihla výhody nemovitosti, to co do fotografií nikdy nedáte. V prezentaci se zaměřuji i na cílení zájemců, kteří budou nemovitost kupovat. Je pro mě důležité aby, zájemce na prohlídce už věděl, co může očekávat. Veškeré informace, které ode mě dostává, jsou velmi důležité k rozhodnutí koupě nemovitosti. Ne jeden klient už mi řekl, že nemovitost na prohlídce vypadá tak jako na fotkách, což se jim při prohlídkách moc nestává.

Byt Praha Zličín
Byt 1+kk Praha Zličín, Míšovická
Byt 1+kk Praha - Zličín
Byt 1+kk Praha Zličín
Byt 1+kk, Praha Zličín
Byt 1+kk, Praha

Posuďte sami rozdíl mezi fotografiemi z původní nabídky a mou propagací, včetně půdorysů a videoprohlídky.

Když si vybíráte jakékoliv jiné zboží, hledáte informace, které jsou pro vás u daného zboží prioritní. Pokud má vše, co je pro vás prioritou, srovnáváte s jinými konkurenčními nabídky již jen pro vás vyhovující detaily. Společnost Apple při vydávání nového výrobku na trh, si zakládá na precizní prezentaci se zapojením videí, tak abychom zapojili všechny smysly a emoce. Nenapíšou prostě jen článek se všemi novinky a vylepšeními, co dané zařízení umí.

Videoprohlídky nepoužívám, jen na vytvoření záběrů vnitřku bytu či domu, ale i k tomu ,,proč,, si nemovitost pořídit, jaké má výhody a k jakému využití může být nemovitost vhodná. Tak jako v tomto případě. Co taky chcete natáčet bytu 1+kk, kde je jedna místnost, chodba a koupelna?

Ale při pečlivé analýze ceny nemovitosti, srovnávám a sleduji konkurenční nabídky v nejbližším okolí. A na tomto sídlišti se prodávalo 7 bytů o dispozici 1+kk. Některé měli balkon, některé zahrádku, byli ve vyšším patře a my nic z toho neměli a bytová jednotka se nacházela v přízemí. Tady bylo zapotřebí udělat více, potřebovali jsme zaujmout! Tak jsme to pojali tak trochu jinak, s trochou humoru. Musím říct, že to byla opravdová zábava a ještě to mělo ten úspěch, který jsem očekávala.

 

Tím, že nás klienti chodící na prohlídky poznávali už před domem, aniž bychom se představili, jsme byly ujištěny,  že video viděli.  Z rozhovorů na prohlídce, měli již informace, které je zaujali z videoprohlídky a byli pro ně důležité, jen to potřebovali vidět na vlastní oči. Měli jsme vyhotovenou i 3D prohlídku, kde si klient může nemovitost projít sám z pohodlí domova. To ocenila paní z druhého konce republiky a po té se přijela podívat jen na pár bytů.

Zacílení na zájemce a tipy využití, jsem vložila do scénáře videoprohlídky, což skvěle zafungovalo. Nemovitost byla ideální pro starší osobu, za domem byla totiž k využití velká zahrada. Měli jsme tam paní, která se stěhovala z rodinného domu a potřebovala k dožití byt na klidném místě a zahrada za domem ji velmi zaujala. Právě pro tyto informace jsou výhodnější videoprohlídky, než jen nic neříkající fotografie. Mohla bych to sice jednoduše napsat do popisku. Ale z letitých zkušeností vím, že čtení popisků není pro každého, tak jako zase nemusí být pro každého videoprohlídka. Dále jsem cílila na mladé zájemce, pro které bude byt pro začátek dostačující a do budoucna jako nejlepší investiční záležitost. S tímto záměrem přišel mladý pán a my s ním podepsali do 7 dnů od spuštění propagace rezervační smlouvu.

Půdorys bytu Praha Zličín

Bohužel jsme v tuhle chvíli neměli zrovna štěstí. Rodiče zájemci nemovitost rozmluvili a my po pár týdnech museli, hledat jiného zájemce. Časovou ztrátu ovšem prodávajícímu vynahradilo více jiných zájemců s návrhem na zvýšení kupní ceny. Nemovitost jsem nakonec rezervovala po druhé za cenu 4.600.000 Kč, tedy s navýšením 100.000 Kč a trvalo mi to tentokrát 16 dnů. Zájemci, který nemovitost nemohl koupit, jsem nabídla byt, který nově chystala kolegyně do nabídky.

Z konkurenčních a zdánlivě lepších nabídek, se za tu dobu prodali pouze dvě a ještě přibili další. Proto věřím, že podcenění propagace nemovitosti se může sakra prodražit.

Půdorys Praha Zličín

Původní cena nemovitosti – 4.500.000 Kč

Prodejní cena – 4.600.000 Kč

Prodáno za – 41 dnů

Přečtěte si také

Věcné břemeno
Případová studie prodeje nemovitosti
Michaela Panochová

Prodej nemovitosti s věcným břemenem na dožití

Případová studie Prodej nemovitosti s věcným břemenem na dožití – Příběh nečekaných zvratů. Následující článek vypráví příběh jedné prodejní transakce, která se komplikovala kvůli nečekanému

Čtěte více »